“Sbírka odpadů” navazuje na mé starší práce s přírodními materiály, jako jsou větve, sláma atd. Hlavním tématem je rozklad životních forem, zejména mrtvých živočichů, s nimiž jsem se setkával při svých procházkách přírodou.

Tato umělecká díla odrážejí téma odpadu, která mají mnoho podob. Množství odpadu je problematickou a naléhavou otázkou, která vyžaduje naše jednání. Odpad je však zároveň přirozenou součástí a díky procesu rozkladu může mít životodárnou podobu. Poukazuje na koloběh proměn, který je nezbytný pro udržení života.

Tato sochařská kolekce vznikla specifickou tvůrčí metodou tzv. “transdigitální sochařství”. To kombinuje digitální, strojové a řemeslné technologie, které se propojují v realitě tvůrčího procesu. Objekt je konstruován především ve virtuálním prostoru mysli, poté je převeden do digitální podoby s pomocí počítačového programu, zhmotněn strojem metodou 3D tisku a nakonec fyzicky upraven klasickým sochařským postprocesem.

“Transdigitální sochařství je mi nejbližší, protože pokrývá všechny oblasti mého zájmu v rámci procesu sochařské tvorby.”

Cyklus mi otevírá cestu k technologickému experimentu a umožňuje mi poznávat nové estetické tvarové struktury. Díla z této kolekce jsou vytvořena v omezeném množství a jsou k zakoupení.

Některé z objektů kolekce Waste jsou určeny k prodeji.

Pro zakoupení použijte buď stránku e-shopu nebo mi pošlete zprávu přes kontaktní formulář. Ozvu se Vám do 3 pracovních dnů a domluvíme se na platbě a způsobu doručení.

Informace o produktu:

  • rozměry díla jsou 20x25x17 cm.
  • z ekologického termoplastu, který je maximálně udržitelný pro své složení na bázi kukuřice a kyseliny mléčné.
  • abyste dílu zajistili co nejlepší podmínky, vyhněte se přímému slunečnímu záření a mrazu.
  • možnost zavěsit dílo v libovolném směru na stěnu nebo jej umístit do vodorovné polohy na polici.
  • s certifikátem autora
  • v dárkovém balení